Prihlásenie

Kontakt

ASTRONYX s.r.o.
 
tel. +421 944 723 823


Info - objednávky:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
 
Súčasná fáza Mesiaca

BVRI filtre pre vedecké kamery

Image

 

Profesionálne fotometrické aplikácie (často robia aj amatérsky astronómovia) vyžadujú štandardné fotometrické filtre. Johnson-Cousins fotometrický systém, používaný vo vedeckej komunite, definuje spektrálne rozsahy pre päť oblastí svetla: U (Ultra-violet), B (Blue), V (Visible), R (Red), a I (Infra-red). Filter U je používaný skôr výnimočne, pretože QE rady CCD čipov je v UV časti spektra veľmi malá a U filter má naviac veľmi malú priepustnosť. Ale ostávajúce BVRI filtre sú používané často. Akékoľvek vedecké hodnotné fotometrické meranie, či už minimum premenné hviezdy, svetelná krivka asteroidov či supernovy, by malo byť prevádzané za použitia jedného zo štandardných filtrov, aby bolo porovnateľné s inými meraniami.

Moravské prístroje ponúkajú sadu profesionálnych BVRI filtrov Schüler — Astrodon, vyrobených z CHOTT skla, k použitiu v CCD kamerách G2CCD.

Profesionálna sada BVRI filtrov pre kamery G2CCD

Poznámka:

BVRI sada používa objímky vysoké 10 mm (vrátane závitu). Štandardná verzia kamier G2CCD má priestor pre filtre iba 7mm vysoké. Existuje ale verzia hlavy kamery s priestorom pre filtre rozšírenými z 8 na 11, takže aj 10mm objímky môžu byť bez problémov použité. Táto verzia kamery má tiež predĺženú vzdialenosť medzi čelnou plochou a obrazovou rovinou čipu 26 mm na 29 mm.

Pokiaľ je objednaná kamera s BVRI filtrami, predĺžená varianta hlavy je dodaná automaticky. V inom prípade je nutné objednať kameru s väčším priestorom pre filtre explicitne.

CCD kamery

Astronyx je od roku 2012 výhradný dovozca ATIK CCD kamier a príslušenstva pre Slovensko

Kupoly

MMP 2013

Obrazy zeme


Copyright © 2013 by Astronyx.

 All Rights Reserved.