Prihlásenie

Kontakt

ASTRONYX s.r.o.
 
tel. +421 944 723 823


Info - objednávky:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
 
Súčasná fáza Mesiaca

Astronyx je dlhodobo dodávateľom profesionálnych astronomických kupôl.

V našej ponuke si nájde tú svoju každý -astronómov-amatér, astrofotograf, škola alebo astronomické krúžky. Aktualizovanú ponuku nami dodávaných a stavaných kupôl ScopeDome nájdete v našom e-shope.

Do portfólia nami ponúkaných produktov a služieb pribudla novinka - mobilné digitálne planetárium. Ako prvé ho mali možnosť vyskúšať deti zo Základnej školy na Atómovej ulici v Trnave vrámci školských akcií pri príležitosti Dňa Zeme. Pre žiakov 3.-6. ročníka sme si nachystali programy, ktoré

Čítať ďalej: Nová technológia v Astronyxe: DigiGlobe - mobilné digitálne planetárium

Priatelia. Do našej ponuky sa konečne dostala kniha, ktorú sme pre Vás pripravili práve my. Takže okrem ďalekohľadov, okulárov, filtrov a iného príslušenstva si u nás môžete objednať aj knižku o tom, ako s tým všetkým vybavením múžete robiť krásne astrofotografie. A keďže autorom knihy je jeden z nás, od nás ju dostanete aj s jeho podpisom.
Objednať si ju môžete na našom e-shope.

 

HAF-BAF 2018 je tu!

 

Astrofotografický workshop

HAF-BAF 2018

18. 05 - 20. 05. 2018

 

Slovenská astrofotografia je čoraz lepšia a našim astrofotografom sa darí čím ďalej tým viac presadzovať v konkurencii európskych a svetových kolegov! Je to ale len vďaka tomu, že si nenechávajú svoje skúsenosti len pre seba, ale sú ochotní zdieľať ich medzi sebou a podeliť sa o ne aj s Vami. Opäť Vám ponúkame možnosť získať skúsenosti od najlepších a postúpiť na ďalšiu úroveň pri vytváraní fotografií alebo naopak, ponúknuť svoje skúsenosti a podeliť sa o svoje zážitky s ostatnými astro-nadšencami.

Pozývame Vás na jedinečný Astrofoto workshop Hlohovské Astrofoto (HAF-BAF 2018), ktorý sa uskutoční v priestoroch penziónu Bezovec, v rekreačnom stredisku na Bezovci nad Piešťanmi cez víkend 18. - 20. 05. 2018.

 

Organizátori workshopu: 

HVEZDÁREŇ A PLANETÁRIUM M. R. ŠTEFÁNIKA V HLOHOVCI

Astronyx, spoločnosť pre vedu a vzdelanie

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove

Vám pomôžu zodpovedať mnohé ťaživé otázky:

 • Chcete zachytiť oblohu vlastným foťákom?
 • Neviete akú techniku použiť na astrofoto?
 • Čo sa vlastne na oblohe dá nafotiť tou technikou, ktorú už doma máte?
 • Máte už objekty nafotené, ale nevyzerajú „cool“?
 • Trápi Vás spracovanie nafoteného obrazu v počítači?

Učte sa od najlepších slovenských a českých astrofotografov. Lektormi budú exkluzívni hostia:

 • skvelý Martin Myslivec,
 • opäť potvrdil svoju účasťESO foto ambassador Petr Horálek,
 • laureáti medzinárodnej európskej súťaže Robert Novotný a Pavel Pech,
 • víťazi Foto mesiaca ČAS Pavol Kollárik a Peter Jurista,
 • ...a ďalší skúsení pozorovatelia a astrofotografi -osobnosti známe všetkým, čo sa o vesmírnu fotografiu v našich končinách zaujímajú :-) !Program je veľmi bohatý, s množstvom prednášok, ukážok, a hlavne praktického skúšania rôznych foto a procesingových techník priamo s ďalekohľadmi a za Vašimi notebookmi! 

Súčasťou akcie bude aj výstava astrofotografií slovenských astrofotografov. Pokiaľ máte aj Vy svoje pekné snímky, prineste ich so sebou.

Máte možnosť zachytiť Slnko, DeepSky objekty, planéty alebo Mesiac vlastnou prinesenou technikou (s ktorou budete potom pozorovať doma), s technikou lektorov alebo zapožičanou, a potom CCD či DSLR materiál spoločne s lektormi spracovať.

 

V rámci workshopu a diskusných okienok budú pokryté všetky dôležité témy týkajúce sa astrofotografie – fotografovanie oblohy s a bez ďalekohľadov, širokouhlá krajinárska astrofotografia, úzkopásmová a LRGB astrofotografia, využitie prístrojovej techniky na zaznamenanie rôznych typov astronomických objektov, kolimácia optiky a montáží, problematika autoguidingu, nastavenie a justáž montáží, ako aj následné spracovanie obrazu rôznym PC softvérom.

Tak ako minulý rok, aj teraz máte vďaka horskému prostrediu možnosť urobiť astrofotografie, ktoré potom pod vedením lektorov môžete digitálne spracovať a naučiť sa celý proces, ktorý vedie od prípravy pred získaním snímku až po jeho finálnu podobu.  Preberieme témy, ktoré budú UŽITOČNÉ aj pre tých, čo si o sebe hovoria pokročilí pozorovatelia a astrofotografi a opravíme mnohé mylné predstavy o tom, ako technika funguje a ako by mala.

Hlavné témy workshopu:

 • Astrofototechnika a pozorovacia technika pre začiatočníkov
 • CCD kamery a ich ovládanie
 • Optické systémy a ich použitie na rôzne astroúčely
 • Vylepšovanie mechaniky montáží na astrofoto účely
 • Polárna justáž montáží
 • Širokouhlá astrofotografia
 • Širokopásmová a úzkopásmová astrofotografia
 • PixInsight a ďalší SW na spracovanie fotiek

Čaká na Vás:

 • praktické astrofoto a spracovanie snímkov pod odborným vedením - hodiny a hodiny priamych fotení a spracovaní reálneho fotomateriálu s tými najskúsenejšími z Vás.
 • získavanie fotomateriálu dostupnou optikou a montážami
 • kvalitné prednášky o najmodernejšej astrotechnike a vynikajúci lektori
 • diskusie s najlepšími astrofotografmi Čiech a Slovenska

P.S.: Informujte, prosím, o tejto akcii aj svojich priateľov a známych, o ktorých viete, že majú záľubu v astronómii. Nie ku každému sa tento mail a info dostane - bola by škoda, keby sme sa len kvôli tomu nemohli stretnúť.

Program workshopu:

Pokiaľ bude dostatok záujemcov, workshopy pre začiatočníkov a pokročilých budú prebiehať paralelne

 

Miesto konania: Penzión Bezovec na Bezovci
Ubytovanie a strava: Účastníci workshopu majú stravu 3x denne a ubytovanie zabezpečené priamo v penzióne. Ubytovanie je v dvoj a trojposteľových izbách, rozdelenie na izby bude uskutočnené počas registrácie alebo podľa dohody a kapacitných možností. Svoje požiadavky uveďte do prihlasovacieho formulára. Počet účastníkov je obmedzený, registrujte sa preto čo najskôr! 

Registrácia: Je potrebné vyplniť prihlasovací formulár. Ten nájdete na stránkach http://www.astronyx.sk alebo kliknite sem:

Prihlasovací formulár HAF-BAF 2018

V prípade nejasností alebo upresnenia informácií sa s nami spojte telefonicky či mailom: 0903 263 178, alebo 033 / 730 1828,  mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Účastnícky poplatok: Účastnícky poplatok je 40 eur - uhrádza sa pri registrácii v mieste konania. Bude použitý na zabezpečenie občerstvenia počas prestávok, ubytovanie a lektorské náklady. V tomto poplatku je zahrnuté ubytovanie a celodenná strava pre každého riadne prihláseného účastníka. Pre sprievodné osoby je ubytovanie a strava v cene 60 eur (Pia-Ne).

Vzhľadom na zameranie workshopu je veľmi vhodné priniesť so sebou notebook na spracovávanie snímkov a je aj vhodné, aby si účastníci priniesli svoju „domácu“ astrofototechniku, s ktorou sa chcú naučiť pracovať, alebo sa zdokonaliť v jej ovládaní. A naozaj výborné by bolo, keby ste so sebou priniesli aspoň svoj foťák, kompakt či zrkadlovku! Vítané sú aj prípadné doterajšie astrofotografické „úlovky“, ktoré so sebou v podobe fotografií či PC obrázkov prinesiete, vystavíte či prediskutujete ich kvalitu.

Pre účastníkov je vyhradený časový priestor na prezentáciu svojich prístrojov a skúseností.

Informácie k organizácii a priebehu workshopu sú zverejňované na stránkach http://www.hvezdaren.org a http://www.astronyx.sk/

Verím, že sa uvidíme opäť v priestoroch penziónu Bezovec už o pár dní!

GPS súradnice - Penzión Bezovec:

N 48°39,825

E 017°57,9125

Od Novej Lehoty aj od Starej Lehoty musíte vyjsť autom až na vrchol kopca cestou 1232 (viď mapa) a z nej zísť na vedľajšiu cestu (asfaltka 3. triedy), ktorá Vás dovedie až k penziónu po cca 500 m. Na mape a v Googli je penzión označený ako „Požičovňa lyží a snowboardov“). Cestu je možné vidieť a prejsť sa ňou aj nastránkach penziónu:http://www.penzion-bezovec.sk/category/mapa-arealu/

CCD kamery

Astronyx je od roku 2012 výhradný dovozca ATIK CCD kamier a príslušenstva pre Slovensko

Kupoly

MMP 2013

Obrazy zeme


Copyright © 2013 by Astronyx.

 All Rights Reserved.