Prihlásenie

Odber noviniek

Kontakt

ASTRONYX
 
Nitrianska 40
 
920 01 Hlohovec
 
Tel. :
0903 263 178
 
0911 263 178
 
0917 504 200
 
Info - objednávky:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

MAPA

Nočné videnie
Prístroj na nočné videnie pracuje na princípe zosilovania zvyškového svetla /za súmraku, šera, alebo v slabo osvetlených priestoroch - haly, jaskyne. V prípade používania prístroja v úplnej tme prístroj používa vstavaný infražiarič na osvetlenie pozorovaného zorného poľa. Dosah prístroja na nočné videnie je za súmraku porovnateľný s klasickým ďalekohľadom. V úplnej tme je dosah prístroja daný výkonom a generáciou prístroja a výkonom infražiariča, ktorý osvetľuje okolie. Vo všeobecnosti sa dajú prístroje na nočné videnie rozdeliť na:

I.   generáciu - základné prístroje, dosah cca. 50 metrov v úplnej tme

I+. generáciu - aktuálne predávané prístroje, dosah v úplnej tme cca. 70 - 130 metrov

II. generáciu - prístroje s zvýšeným dosahom a zväčšeným rozlíšením. Dosah v úplnej tme cca. do 500 metrov

II+. generácia - obdobná ako II. gen ale s zdokonaleným zobrazovačom /časťou, do ktorej sa pozerá/

Digitálne prístroje - založené na CMOS snímačoch - podobne ako fotoaparáty, kamery... s dosahom cca. 150 metrov v úplnej tme

Prístroj na nočné videnie slúži na pozorovanie v zlých svetelných podmienkach, nie je možné ho používať ako bežný pozorovací ďalekohľad /to umožňujú len špeciálne prístroje, ktoré sa komerčne nepredávajú/. Ide o opto-elektronický prístroj, ktorý je napájaný batériami, alebo zo siete. Svetlo, ktoré prechádza objektívom sa sústreďuje do svetlocitlivého fotonásobiča, ktorý znásobuje intenzitu dopadnutého svetla. Signál z fotonásobiča sa prevádza v hľadáčiku - podobne ako vo videokamere, alebo digitálnom fotoaparáte prostredníctvom malého „displeja" na viditeľný obraz, ktorý je možné pozorovať voľným okom.

Nočné videnia pracujú pri štandardne pri malých zväčšeniach - maximálne do 5 násobného. Väčšie zväčšenia sa nepoužívajú z dôvodu znížovania svetelnosti a znižovania kontrastu.

night cut 1

Planetáriá

Vedecké CCD MI

MMP 2013

CCD kamery

Astronyx je od roku 2012 výhradný dovozca ATIK CCD kamier a príslušenstva pre Slovensko


Copyright © 2013 by Astronyx.

 All Rights Reserved.